Aromaterapie v každodenním životě

VŮNĚ PRO TĚLO I DUŠI

Má vášeň pro esenciální oleje

Mou vášní a radostí je tvoření z esenciáních olejů, které mne doprovázejí již téměř dvě desetiletí. Blíže jsem se s nimi seznámila během mé masérské praxe, kdy jsem na míru klientům míchala/ a míchám směsi pro jejich aktuální stav. Teoretické znalosti jsem nabyla na seminářích s aromaterapeutickým zaměřením a samostudiem. Časem jsem - fascinována pestrostí vůní, které vznikají při experimentování s oleji i při masážích, začala míchat olejové parfémy na míru i pro různá témata života a našeho vnitřního světa.

Již dlouhá léta nepoužívám běžně kupované parfémy ani kosmetiku. Tvořím si své vůně, které oblažují mé dny a přírodní kosmetické přípravky, které jsou šetrné k mému tělu a přesně vím, co obsahují. Vyrábím si krémy, balzámy na rty, na ruce, aromasoli do koupele i sauny, spreje na očistu prostor, deodoranty, zubní prášky a pasty - a to vše bez jakýchkoliv chemických přísad. Používám pouze kvalitní esenciální oleje a během let jsem vyzkoušela různé značky na trhu a našla jsem si pro sebe ty nej - čisté esenciální oleje důvěryhodných výrobců. Toto tvoření mě velmi naplňuje a v kontextu svého zdraví i udržitelnosti zdrojů na této planetě mi dává hluboký smysl. 

Aromaterapie

v každodenním životě

Voňavá historie

Již ve starověkém Summeru byly známy účinky vonných rostlin na emoce. Tehdy 3 tisíce let před naším letopočtem se používaly k vykuřování či k potírání těla při obřadech. V Egyptě...

Číst více...

Účinky esenciálních olejů

Esenciální oleje jsou poslové esencí - duší rostlin a slunečního světla, známé svými aspekty nejen botanickými, ale i energetickými. Propojují coby zdánlivě fyzické médium všechny složky lidské bytosti – tělo, duši, ducha...

 

Číst více...

Použití esenciálních olejů

Esenciální oleje v sobě nesou široký potenciál použití.

 

Číst více...

Tvoření OSOBNÍ VŮNĚ


osobní přírodní parfém, tělový či obličejový olej na míru

Olejové parfémy tvořím intuitivně, přijde-li téma, naladím se na jeho esenci a vybírám éterické oleje, které jednotlivé aspekty vyjadřují, probouzejí. Vzniká tak kompozice éterických olejů v základovém nosném rostlinném oleji. Je pro mne dobrodružstvím sledovat vznikající vůni, která je pro mne pokaždé nová, nechat ji na sebe působit a objevovat jemné podtóny, které se do sebe vpíjejí a prolínají.

Míchám i osobní olejové parfémy na míru pro konkrétního člověka a jeho aktuální situaci, potřeby, podporu jeho záměru. Tyto přírodní parfémy jsou osobitým vyjádřením naší bytosti. Takový parfém je pak našim každodenním společníkem, který nejen krásně voní, ale harmonizuje nás na úrovni těla, duše i mysli. Jemným způsobem s námi komunikuje a transformuje nás.

Mají schopnost ovlivňovat i příčinu naší disharmonie.

Olejové parfémy aplikujeme na pulsní body jako parfém či na různé části těla, která po této osobní kompozici volají. Tímto se i rozvíjíme v komunikaci s tělem, nasloucháme jeho potřebám, pocitům uvnitř sebe a sledujeme, jak tělo reaguje na esenciální oleje. Lahvičku můžeme nosit stále při sobě a v případě potřeby přivonět, nechat na sebe působit vůni - kdykoliv a kdekoliv. Tato přírodní vůně vniká skrze naše čichové buňky do mozku, kde tak jemně, ale účinně harmonizuje emoční centra...a také přes pokožku do krevního řečiště, do našeho těla. Náš čich má tak plnohodnotný zážitek a své tělo nemateme umělými příměsemi obsaženými v běžných syntetických parfémech, které naše smysly otupují.

Hýčkáme sami sebe na vícero úrovních. 

Mohu vám namíchat osobní olejový parfém 10 ml (esenciální oleje v jojobovém a mandlovém oleji ve skle), tělový olej (50, 100 nebo 200 ml) či obličejový olej 10, 15 či 20 ml (esenciální oleje s rostlinnými oleji lisovanými za studena).

Vaší osobní směs vytvořím na základě osobní konzultace v trvání 60ti minut, během které zjistím vaše aktuální potřeby a použiji své intuice a znalostí pro sestavení kompozice. Součástí osobní konzultace je i čichový test.

Vůně má schopnost transformovat člověka nebo jeho stav.